M

Nasza galeria

Kontakt

012 Dummy Rd. #34,
Dummy Address, DA 56789

Usługi wirtualnej asystentki stały się ostatnio dość popularne, więc coraz więcej osób zaczęło się zastanawiać nad przejściem na taki tryb pracy. Tylko ile właściwie może zarobić wirtualna asystentka? Czy jest to intratna praca? Nasz tekst może dostarczyć Ci przydatnych informacji, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Od czego zależą zarobki wirtualnej asystentki?

Na pierwszy rzut oka można uznać, że wszystkie wirtualne asystentki mogą osiągać jednakowe zarobki. Jednak nic bardziej mylnego, ponieważ zwykle zależą one od wielu różnych aspektów. Przede wszystkim mowa tutaj o doświadczeniu, czy kwalifikacjach. Osoby, które od lat świadczą swoje usługi online, mają szeroką wiedzę, odpowiednie umiejętności oraz bogate doświadczenie, więc również ich usługi są wyżej wycenione.

Osoby, które dopiero zaczynają pracę w charakterze wirtualnej asystentki, zwykle nie mają zbyt szerokiej wiedzy i powoli uczą się tego, jak dobrze świadczyć usługi online. Dlatego, jeśli nie chcą stracić pierwszych klientów, muszą oferować przystępniejsze stawki, a o dochodach doświadczonej wirtualnej asystentki mogą tylko pomarzyć, ponieważ na ich wypracowanie musi przyjść czas.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, jak dokładnie wygląda miesiąc pracy wirtualnej asystentki. Rozliczenie z klientami opiera się na wypracowanych godzinach, więc można uznać, że im więcej godzin pracuje, tym większe zyski osiąga.

Oczywiście istotne znaczenie w tym przypadku ma też sam zakres usług, ponieważ inne zarobki wiążą się z podstawowymi zadaniami biurowymi, a inne, gdy trzeba zmierzyć się z przygotowywaniem dokumentów, ofert dla klientów, czy prezentacji. Cennik wirtualnej asystentki wzrasta, gdy w grę wchodzi też zarządzanie kontami w mediach społecznościowych, stroną www, czy nawet przygotowywaniem różnego typu treści.

Na pewno na zarobki wirtualnej asystentki wpłynie też fakt, gdzie mają być świadczone. W naszym kraju to dość nowa usługa, ale widać, że wielu przedsiębiorców szuka najtańszego wsparcia. Jednak za granicą usługi wirtualnej asystentki są znacznie lepiej wyceniane, więc wystarczy znać dobrze język angielski lub niemiecki, by brać pod uwagę współprace z zagranicznymi klientami.

Ile zatem zarobi wirtualna asystentka?

Widać, że trudno tutaj o udzielanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ stawki mogą być bardzo zróżnicowane. Doświadczona wirtualna asystentka może osiągać zarobki od 50 do 200 zł za godzinę, początkująca od 30 do 50 zł. W przypadku wirtualnej asystentki, która zdecyduje się na współpracę z zagranicznymi klientami, zarobki mogą wynosić od 50 do nawet 230 zł za godzinę, więc widać, że to dość intratna oferta.